Anna Wiśniewska jest członkiem rady nadzorczej WSK „PZL-Kalisz” S.A. choć ma zaledwie 24 lata. Niestety na tych informacjach kończy się oficjalna część, sami pracownicy w WSK dokładnie nie wiedzą czy pochodzi z Krakowa czy z Warszawy… Nie wiadomo także, czy posiada jakieś doświadczenie na podobnym stanowisku.

Article img 2417

fot. mw

66.684.400 zł taki kapitał zakładowy posiada kaliska Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego. W skład Rady Nadzorczej WSK „PZL-KALISZ” S.A. wchodzi pięciu członków, w tym właśnie Anna Wiśniewska. Wszyscy pozostali członkowie rady nadzorczej, są od niej prawie dwa razy starsi.

– Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” jest jedną ze spółek podległych Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Firma od 60 lat zajmuje się produkcją i naprawą tłokowych silników lotniczych. Od maja w radzie nadzorczej „PZL-Kalisz” zasiada Anna Wiśniewska. Jej powołanie zbiegło się w czasie z jej 24. urodzinami – podaje portal oko.press, który jako pierwszy poinformował o tej sprawie.

Nasuwają się pytania takie jak jakim wykształceniem i doświadczeniem wykazuje się Anna Wiśniewska, a także jak wyglądała procedura rekrutacji.

Stanowisko jest takie, wszystkie te pytania, które Państwo zadają, są w kompetencji zgromadzenia akcjonariuszy. My nie potrafimy nic na ten temat powiedzieć – mówi Waldemar Walkowski – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy w WSK „PZL-KALISZ” S.A..

Jak dowiedział się portal calisia.pl w najbliższym czasie WSK „PZL-Kalisz” S.A. wyda odpowiednie oświadczenie w tej sprawie. Polska Grupa Zbrojeniowa jest większościowym akcjonariuszem w WSK „PZL-Kalisz” – posiada 83,83 proc. akcji.

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej jeszcze jesienią, a najpóźniej wiosną ma zawitać do Kaliskiego WSK.                     – Tendencja w zakupie uzbrojenia przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest taka, żeby możliwie każda złotówka, jeżeli technologia na to pozwala, została wydana w Polsce. Myślę, że tutaj otwierają się możliwości także dla naszego miasta – mówi poseł PiS Piotr Kaleta.

2016-10-08 ok24.tv za calisia.pl