Sąd Rejonowy w Jarocinie, na wniosek prokuratora, zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec 23-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 33-letniej pokrzywdzonej.

W oparciu o zebrany dotąd materiał dowodowy, w tym zeznania naocznego świadka, ustalono, iż w dniu 1 sierpnia bieżącego roku, podejrzany kopnął ofiarę w głowę, co spowodowało u niej uraz w postaci krwiaka podtwardówkowego i obrzęk mózgu, co z kolei wywołało ostrą niewydolność oddechową i krążeniową. Od chwili przyjęcia do placówki medycznej w dniu 2 sierpnia, pokrzywdzona utrzymywana jest w śpiączce farmakologicznej, znajduje się w stanie bezpośrednio zagrażającym jej życiu.

Przestępstwo zarzucone mężczyźnie, opisane w przepisie art. 156 § 1 pkt 2 kk, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sąd decydując o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego (tymczasowego aresztowania) wziął pod uwagę m.in. przesłankę grożącej surowej kary, której wymierzenie – z uwagi na okoliczności sprawy – wydaje się realne.

23-latek był w przeszłości karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Podczas przesłuchania podejrzany wyjaśnił, że do zadania ciosu nogą i uszkodzenia ciała pokrzywdzonej doszło przypadkowo, w sposób przezeń niezamierzony.