Sztab Generalny Wojska Polskiego wysyła zawiadomienia do rezerwistów o obowiązku stawiennictwa na ćwiczeniach. Jednocześnie SGWP ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. „Informacje związane z przydziałami mobilizacyjnymi wysyłane są pocztą” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Wojska Polskiego.
– Ćwiczenia są obowiązkowe, a możliwości ich uniknięcia naprawdę niewielkie. Dlatego wysyłamy karty od lutego, aby rezerwiści mieli czas przygotować swoje życie zawodowe i prywatne na okres ćwiczeń – powiedział mjr Bogdan Lewandowski, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy cytowany przez „Gazetę Pomorską”. Zapewnia, że nie jest to spowodowane sytuacją w Ukrainie.
Wojsko Polskie ostrzega rezerwistów. „WKU nie kontaktują się za pomocą SMS-ów”
Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. „WKU nie kontaktują się z żołnierzami rezerwy za pomocą SMS-ów. Informacje związane z przydziałami mobilizacyjnymi wysyłane są pocztą. W przypadku otrzymania takiej wiadomości należy skontaktować się z najbliższą WKU lub Wojewódzkim Sztabem Wojskowym” – czytamy w oficjalnym komunikacie.