Dwa miliony złotych już są. A będzie jeszcze przynajmniej milion. Bo tyle potrzeba – na dobry początek. A mowa o rozbudowie szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Musi ona ruszyć jeszcze w tym roku. Większość pieniędzy daje powiat ostrowski, któremu szpital podlega. Podczas sesji pod koniec września radni mają przekazać kolejny milion z budżetu na ten cel. Wtedy także zostanie rozpisany przetarg na budowę.

SZABLON_PZKOSZ-—-OdzyskanoA w ramach inwestycji powstanie nowe skrzydło, w którym mieścić się będzie Centralna Sterylizatornia, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii, a także Blok Operacyjny. Mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

– Przyszły rok jest ostatnim rokiem świadczeń medycznych, na jaki mamy podpisany kontrakt z NFZ. Kolejny kontrakt z NFZ będziemy podpisywać, a wcześniej negocjować w 2016 roku. Żeby podpisać podobne do obecnych umowy musimy się modernizować i dostosowywać do obecnych wymagań i przepisów. Na parterze będzie Oddział Intensywnej Terapii,  większy od obecnego, z większą liczbą łóżek i stanowisk, bo takie wymogi są m.in. w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i rozporządzeniu Narodowego Funduszu Zdrowia. Na I piętrze będzie Oddział Chirurgii Dziecięcej  – to jest już marka naszego szpitala i powiatu. Nowy oddział Ma leczyć nie tylko oparzenia, ma być nie tylko chirurgią, ale ma powstał cały Wielkopolski Oddział Traumatologii Dziecięcej oferujący usługi szerzej niż tylko dla mieszkańców powiatu ostrowskiego – mówi dyrektor Dariusz Bierła.

Stan surowy trzykondygnacyjnego budynku ma być gotowy wiosną przyszłego roku. W 2016 roku kończy się pięcioletni kontrakt z NFZ. Szpital rozpocznie rozmowy o nowym. I stąd m.in. pilna potrzeba rozbudowy.

2015-09-09 ok24.tv