ochrona1Kosmetyki i odzież wartości ponad 600 złotych to skradziony przez dwie młode dziewczyny towar w kilku sklepach na terenie ostrowskiej galerii. Złodziejki zostały ujęte przez pracowników ochrony, policjanci poszukują jeszcze mężczyzny, który zdołał zbiec.

Sklepy wielkopowierzchniowe i galerie charakteryzują się nie tylko dużą przestrzenią, ale przede wszystkim dużą ilością przewijających się tam osób. Wśród nich pojawiają się też nieuczciwi klienci, licząc na anonimowość. W minioną niedzielę w ostrowskiej Galerii pracownicy ochrony ujęli dwie młode dziewczyny, które okradły trzy sklepy. Ich łupem padły kosmetyki i odzież ogólnej wartości ponad 600 złotych. Złodziejki próbowały uciec, przekazując część skradzionego towaru mężczyźnie stojącemu na parkingu.

Kobiety zostały ostatecznie zatrzymane przez wezwanych na miejsce policjantów. Okazało się, że są to mieszkanki Kalisza w wieku 24 i 16 lat. Policjanci poszukują towarzyszącego im mężczyzny, ale jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Starszej z zatrzymanych kobiet, za dokonanie kradzieży grozi 5 lat więzienia. Jej młodsza koleżanka będzie odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

2015-07-28 ok24.tv