Blisko kilogram MDMA (extasy) i ponad 100 gramów amfetaminy i trzech młodzieńców. Mało? W mieszkaniu 22 i 26 latka kryminalni zabezpieczyli broń gazową i amunicję.
Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21-26 lat w związku z posiadaniem dużej ilości narkotyków. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli biały proszek i zbryloną jasno-brązową substancje. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i MDMA. Ponadto w mieszkaniu 26-latka policjanci znaleźli kilkanaście sztuk amunicji, a u 22-latka ujawnili i zabezpieczyli broń gazową.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Ostrowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym tj, 21 i 26- latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających. Dodatkowo 26 i 22-latek usłyszeli zarzuty z art 263§2 KK: Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dwóch zatrzymanych to mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, trzeci Ostrowa Wielkopolskiego.

Sąd na wniosek Policji i prokuratora zastosował wobec dwóch mężczyzn tymczasowy areszt, wobec kolejnego poręczenie majątkowe oraz dozór.