Rzucał w nią kamieniami, okaleczał twarz i dłonie szkłem, przyciskał jej ciało rowerem. W tak bestialski sposób 14-latek pastwił się nad 11-letnią koleżanką. Do zdarzenia doszło w Sokołowie na ternie gminy Goszczanów. Dziewczynka w ciężkim stanie przebywa w Centrum Zdrowia Matki Polki.

Nieletni sprawca najpierw zwabił dziewczynkę na teren wysypiska śmieci, które znajduje się w Sokołowie. Twierdził, że czeka na nią koleżanka. Tam zaczął katować 11-latkę. – Rzucał w małoletnią kamieniami i oponami, skakał nogami po jej brzuchu, zadawał jej uderzenia i przyciskał ciało rowerem, odłamkami szkła okaleczał twarz i dłonie. Spowodował u niej ciężkie uszkodzenia ciała w postaci pęknięcia czaszki, złamań obojczyka, przedramienia  i palca ręki, rozcięć na twarzy i dłoni  oraz ogólnych potłuczeń ciała – mówi portalowi faktykaliskie.pl Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Dziewczynka jakimś cudem zdołała dotrzeć do domu i opowiedzieć, kto ją skrzywdził. Obecnie znajduje w Centrum Zdrowia Matki Polki. Aby mniej cierpiała, lekarze wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej. Jej stan określają jako ciężki, ale niezagrażający życiu dziecka.

14-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. – Pobrano krew od sprawcy do badań na zawartość środków odurzających, substancji psychotropowych i psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Zabezpieczono też odzież pokrzywdzonej oraz sprawcy i pobrano wymazy ze śladami kryminalistycznymi do dalszych badań – dodaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sąd Rodzinny i Nieletnich w Sieradzu, a decyzję odnośnie umieszczenia chłopaka w ośrodku wychowawczym (odpowiednik tymczasowego aresztowania) podejmie Sędzia Rodzinny. Sprawca ma mniej niż 15 lat, dlatego nie będzie odpowiadał jak dorosły na podstawie kodeksu karnego.

Na razie nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się na wysypisku śmieci i co było motywem bestialskiego ataku. Światło na tę sprawę rzucą z pewnością zeznania skrzywdzonej dziewczynki, gdy już będzie ją można przesłuchać.

2016-06-14 ok24.tv za faktykaliskie.pl