13 osób z zarzutami oszukania Skarbu Państwa na 14 milionów

13 osób z zarzutami oszukania Skarbu Państwa na 14 milionów
13 osobom prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim postawiła zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych; pięć osób aresztowano. Według prokuratury w wyniku oszustw Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 14 mln zł.

– Podejrzani to trzej obywatele Ukrainy i obywatel Rumunii, a także mieszkańcy województw wielkopolskiego oraz łódzkiego – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., która nadzoruje śledztwo. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji 22 czerwca zatrzymali 13 podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się produkcją, handlem i obrotem produktami tytoniowymi oraz spirytusowymi.

– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie, mającej na celu popełnianie przestępstw karnoskarbowych, skutkujących narażeniem na uszczuplenie należności publicznoprawnych z tytułu akcyzy w łącznej kwocie co najmniej 14 mln zł – powiedział rzecznik ostrowskiej prokuratury.

Jak powiedział Meler, postępowanie ma charakter rozwojowy, podczas przeszukań zabezpieczono znaczne ilości wyrobów tytoniowych. – Prokurator, w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. wnioski o tymczasowy areszt wobec siedmiu podejrzanych. W pięciu przypadkach sąd się do nich przychylił. Wobec pozostałych podejrzanych zostały zastosowane środki wolnościowe – powiedział prokurator.

Za zarzucone podejrzanym przestępstwa grozi do dziesięciu lat więzienia.

2017-06-27 ok24.tv