W Kaliszu powstaną 3 budynki mieszkalne wielorodzinne – łącznie 112 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Pierwsze bloki mają powstań na Tyńcu.

Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza i wiceprezydent Karolina Pawliczak wzięli dziś udział w konferencji „Mieszkanie Plus w samorządach”. Podczas spotkania prezydent podpisał porozumienie w sprawie budowy nowych mieszkań w Kaliszu.

– Osobiście podziękowałem wicepremierowi Morawieckiemu za program, dzięki któremu razem z BGK będziemy mogli zadbać o mieszkania dla ludzi, których nie stać na kredyt hipoteczny, ale stać na wynajem z dojściem do prawa własności – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – Przede wszystkim chodzi o, tak potrzebnych w Kaliszu, rozpoczynających tu życie specjalistów. Pierwsze bloki staną na Tyńcu, później w innych częściach miasta.

 

– Jesteśmy w gronie gmin wyróżnionych w tym projekcie, stąd ogromna radość, mobilizacja i motywacja do działania, bo już niebawem nasi mieszkańcy skorzystają z lepszej oferty mieszkaniowej – podkreśla wiceprezydent Karolina Pawliczak.

Mieszkanie Plus to rządowy program, zakładający m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań za wynajem, z opcją dojścia do własności. Pilotaż realizowany jest na zasadach rynkowych przez BGK Nieruchomości S.A. Mieszkania spełniać będą wysokie standardy urbanistyczne, architektoniczne i techniczne, w tym restrykcyjne normy energetyczne. Mieszkanie Plus jest jednym z elementów Narodowego Programu Mieszkaniowego.

2016-12-14 ok24.tv