Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami Rady Miejskiej Ostrowa. Jednym z poruszanych tematów była sprawa dzierżawienia Stadionu Miejskiego. Podczas posiedzenia komisji radni zgodzili się na ogłoszenie przetargu na wydzierżawienie Stadionu Miejskiego wraz z otaczającym go terenem. Proponowana cena to 11 tysięcy złotych na miesiąc. Jeśli nie znajdzie się chętny, to cenę będzie można obniżyć o 50%.

Jak się okazuje od kilku miesięcy Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia nie jest już dzierżawcą tego obiektu. Nie oznacza to jednak, że wraz z wypowiedzeniem umowy dzierżawy stadionu klub ten uregulował swoje należności wobec miasta. Jak poinformowano na dzisiejszej komisji zadłużenie ŻKS Ostrovia na dzień 20 sierpnia wraz z odsetkami wynosi 176 tysięcy 767 zł. Od stycznia do 13 sierpnia br., miasto zapłaciło za energię elektryczną pobieraną na stadionie ponad 33 tysiące złotych.

Miasto 1 lipca br. nabyło od spółki Holdikom 10 bilbordów znajdujących się na stadionie. Póki co nie ma regulaminu ich wykorzystania.

2015-08-20 ok24.tv za naszrynek.pl