Paweł Jan Mykietyn za muzyke do  filmu „11 minut” został laureatem nagrody podczas 5. festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas festiwalu pokazano jeszcze inny film, do którego muzykę skomponował Mykietyn – to „Piąte: nie odchodź” reż. Katarzyna Jungowska. Werdykt jury odczytał Jan Kanty Pawluśkiwcz. Mykietyn za muzykę do filmu „11 minut” otrzymał także nagrodę na festiwalu w Gdyni.

[jwplayer mediaid=”8237″]

Mykietyn urodził się 20 maja 1971 w Oławie. W 1997 ukończył studia kompozytorskie w klasie profesora Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1997–2001 był kierownikiem muzycznym Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, a w 2008 został kierownikiem muzycznym Nowego Teatru w Warszawie.

Komponował dla różnych instytucji (Polskie Radio, Teatr Wielki – Opera Narodowa), festiwali (Warszawska Jesień), artystów (Jerzy Artysz, Elżbieta Chojnacka). Jako kompozytor muzyki dla spektakli teatralnych wielokrotnie współpracował z Krzysztofem Warlikowskim. Pracował także z takimi reżyserami jak Piotr Cieślak i Grzegorz Jarzyna. Jest też twórcą muzyki filmowej, m.in. do noweli Ojciec w ramach produkcji Solidarność, Solidarność…, a także do filmów Ono, 33 sceny z życia i W imię… Małgorzaty Szumowskiej, Tatarak i Wałęsa. Człowiek z nadziei Andrzeja Wajdy czy Essential Killing Jerzego Skolimowskiego.

Otrzymał dwie Polskie Nagrody Filmowe za najlepszą muzykę do filmów 33 sceny z życia i Essential Killing, był także nominowany do Orła w tej kategorii za pracę przy filmach Ono i Tatarak.

Pięciokrotnie nagradzany za muzykę w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni (za Ono, 33 sceny z życia, Trick, Essential Killing i 11 minut). Za muzykę do filmu Essential Killing otrzymał także nagrodę Prix France Musique Sacem 2012.

W 2008 za swoją II Symfonię otrzymał jako pierwszy Nagrodę Mediów Publicznych „Opus” w dziedzinie muzyki poważnej. Zdobywał także nagrodę Fryderyka dla kompozytora muzyki poważnej. W 2000 wyróżniony Paszportem „Polityki” w kategorii muzyka poważna.