Ponad  11 milionów złotych przekazała już firma Gaz System dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim. Największe wsparcie otrzymały rodziny, które straciły dorobek życie. Tragedia zacieśniła tez współpracę między gminą Przygodzice i powiatem ostrowskim a inwestorem, który budował gazociąg.

Pomoc, która płynie od Gaz Systemu nie ograniczyła się tylko do wsparcia poszkodowanych. Firma nadal płaci za mieszkanie tym, którzy nie znaleźli nowego, stałego lokum oraz rehabilitację. – Nadal są rodziny, które potrzebują więcej czasu na dokończenie budowy domów czy znalezienie nowych mieszkań i tym finansujemy wynajem. Ta pomoc będzie trwać najprawdopodobniej do końca roku – zapewnia Jan Chadam, prezes Gaz System. – Finansujemy też rehabilitację osób, które w wyniku wybuchu zostały poparzone i ciągle wymagają pomocy medycznej. Nasze wsparcie idzie równolegle z tym, które wynika z wypłaty odszkodowań.

Jak dodał Jan Chadam pomoc dotyczy również inicjatyw lokalnych w Jankowie Przygodzkim i gminie Przygodzice oraz w powiecie. Firma współfinansowała zakup samochodów dla policji, pogotowia i straży pożarnej.

W wybuchu w Jankowie Przygodzkim w 2013 roku zginęły dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych. Obok pieniędzy z ubezpieczenia i od Gaz Systemu wsparcia poszkodowanym udzielały także osoby, którymi tragedia wstrząsnęła. Na specjalne konto dla pogorzelców wpłynęło ponad 1,5 miliona złotych. Kolejny milion to wartość darów przekazanych przez GOPS. Od tragedii minęło właśnie 17 miesięcy. 

2015-04-16 ok24.tv za faktykaliskie.pl