Na tę wiadomość kierowcy czekają z niecierpliwością. I to jest dobra wiadomość. 10 lipca 2017r. – zgodnie z planem- zostanie otwarty drugi etap obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej prowadzić będzie od pętli w Ostrowie Wielkopolskim przy galerii handlowej do wylotu na Wrocław i Katowice w miejscowości Strugi.

W 2015 roku powiat ostrowski zawarł porozumienie z firmą Mota Engil, że ta odbuduje zniszczone podczas budowy drogi- chodzi przede wszystkim o zniszczoną drogę do Chynowej i dalej w kierunku Strzyżewa. Dziś wywiązanie się z tego zobowiązania potwierdził dyrektor projektu Andrzej Poskrobko.

– Odbudowa potrwa kilka tygodni, a z punktu technologicznego ważne jest, że asfalt będzie wylewany całą szerokością jezdni. Powiat chce we współpracy z samorządem Sieroszewic i Przygodzic wykonać ostatni odcinek od Bogufałowa do Strzyżewa. Dzięki temu powstanie ponad 10 km drogi w dobrym standardzie i wygodny skrót dla mieszkańców z okolicznych miejscowości – mówi Andrzej Poskrobko, dyrektor projektu z firmy MOTA ENGIL, firmy która obwodnicę buduje.

– Chcemy we współpracy z samorządem Sieroszewic i Przygodzic wykonać ostatni odcinek od Bogufałowa do Strzyżewa. Dzięki temu zyskamy ponad 10 km drogi w dobrym standardzie i wygodny skrót dla mieszkańców z okolicznych miejscowości. Kiedy dziś z satysfakcją patrzę na tempo prac przy budowie obwodnicy Ostrowa siłą rzeczy przypomina mi się nieuzasadniony merytorycznie hejt w stosunku do Jarosław Urbaniak za obwodnicę, w czasie kiedy starał się tę inwestycję po prostu wydrzeć i doprowadzić do jej realizacji. Co teraz się materializuje! – napisał na FB starosta ostrowski Paweł Rajski.

2-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy etap obwodnicy Ostrowa został oddany pod koniec 20o9 roku. Razem z drugą częścią – obwodnica miasta będzie liczyć prawie 20 kilometrów.

2017-03-15 ok24.tv