Płacz, przerażenie i wołanie o pomoc 10-cioletniej dziewczynki zamkniętej w rozgrzanym samochodzie. Taki widok ukazał się w poniedziałkowe popołudnie przechodniom w pobliżu Galerii Amber.

„Policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednym z samochodów zaparkowanych w pobliżu galerii znajduje się dziewczynka, która próbowała się wydostać z samochodu. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce podjęli decyzję
o wybiciu szyby. Dziecko zostało wyciągnięte przez okno. Po kilkunastu minutach pojawili się rodzice” – powiedziała mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa kaliskiej policji.
Jak informują funkcjonariusze, rodzice zostawili dziewczynkę w samochodzie, ponieważ spała, a musieli załatwić jakieś sprawy.                    10-ciolatka próbowała otworzyć samochód od środka, ale bezskutecznie, dlatego podjęto decyzję o wybiciu szyby. Na miejscu było też pogotowie ratunkowe, na szczęście nie była potrzebna hospitalizacja. Decyzja o tym, czy rodzice poniosą jakiekolwiek konsekwencje, zostanie podjęta we wtorek po zebraniu wszystkich materiałów.
2018-07-09 0k24.tv za rc.fm