Jacek Chmielecki – za kilkadziesiąt lat działalność na rzecz promocji sportu szkolnego wśród dzieci i młodzieży, w ramach Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego. Z powodzeniem uprawiał piłkę ręczną (na pozycji bramkarz) oraz koszykówkę i lekką atletykę, by po latach wziąć się za trenerkę piłki ręcznej i koszykówki (Klub Sportowy Stal).

Od 45 lat zaangażowany w organizowanie imprez i zawodów sportowych, ferii na sportowo, zawodów, turniejów wszelkich form aktywności sportowej dla uczniów szkół. W każdorazowym edycjach rozgrywek dzieci i młodzieży biorą udział setki młodych ludzi, których łączy nie przynależność do szkół, ale pasja do sportu.

Natalia Benedykcińska i Patryk Wykrota – za niekwestionowane sukcesy sportowe. Ona – uczennica Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie, przyszła specjalistka od żywienia. Zaczynała przygodę ze sportem jako koszykarka Ostrovii. Lekką atletykę trenuje od 5 lat. Ostatnie trzy lata są szczególnie pasmem jej sukcesów na arenie ogólnopolskiej. Pierwsze dwa medale mistrzostw kraju w skoku w dal wywalczyła 2017 r. – brązowy w halowych mistrzostwach Polski i srebrny w letnich. W 2018 r. srebrny medal – podczas halowych mistrzostw. W tym roku została halową mistrzynią Polski juniorek w skoku w dal ze świetnym rezultatem 6.10 m. Stoi przed szansą zakwalifikowania się na Mistrzostwa Europy w Boras Szwecja.
On – tegoroczny maturzysta I LO w Ostrowie Wlkp. Trenuje dopiero trzeci rok, a już jest wielką lekkoatletyczną nadzieją i niekwestionowanym talentem. W 2017 r. wraz z kolegami wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×100 m. W ubiegłym roku przywiózł już dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w sztafetach 4×100 i 4×400 m. W bieżącym roku został halowym mistrzem Polski juniorów w biegu na 200 m. z trzecim wynikiem w Europie. Także z szansę zakwalifikowania się na Mistrzostwa Europy w Szwecji.
Oba talenty łączy nie tylko lekka atletyka, ale także fakt, że wyszli spod trenerskiej ręki Michała Walczaka.