W doskonałej formie znajduje się zawodniczka Stali Ostrów Wielkopolski Julia Dutkiewicz. Podczas mityngu okręgowego w Żerkowie zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż z rezultatem 1,73 m.Jest to nowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego w tej konkurencji – GRATULACJE. Wynikiem tym plasuje się na I miejscu wśród juniorek młodszych, które wystartują w mistrzostwach kraju. Julia w poprzednich trzech imprezach lekkoatletycznych, w tym Mistrzostwach Wielkopolski, zaliczała po 1,70 m. skacząc jednak ze skróconego rozbiegu. Za kilka dni wystąpi w prestiżowym mityngu międzynarodowym „Nadziei Olimpijskich” w Bielsku-Białej.
10426267_10205914800700419_3622974906550617266_n

Podczas zawodów dobrze spisała się Ewa Rosiak zwyciężając w biegu na 100 m. oraz w skoku w dal. W biegu sprinterskim uzyskała bardzo dobry wynik – 12,26 s. W skoku w dal na skutek problemów technicznych zaliczyła tylko 5,59 m. Olbrzymią niespodziankę sprawiła Olga Kalina zajmując w biegu na 100 m. w kategorii OPEN – II miejsce z nową „życiówką” 13,08 s. Był to najlepszy wynik w kategorii młodziczek.
W Żerkowie ostrowskie zawodniczki zdominowały konkurencję skoku w dal – oprócz Ewy Rosiak wystąpiło jeszcze 7 zawodniczek Stali: Natalia Benedykcińska zajęła II m. z wynikiem 5,25 m., Alessia Gniazdowska uplasowała się na IV miejscu – 4,92 m., Ksenia Reyer była V – 4,88 m., Romana Dopierała zajęła VI m. – 4,75 m., Olga Kalina zajęła VII m. – 4,70 m. oraz Julia Grzegorowska i Zuzia Urban skacząc na odległość 4,30 m. zajęły odpowiednio IX i X miejsce.
Dobrze zaprezentowały się również zawodniczki Stalówki w biegu na 400 m. – zwyciężyła Dorota Stasiak z wynikiem 61,22 s. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Julia Szczepanek – 63,43 s. a na IV pozycji uplasowała się Tosia Zjawiony – 64,53 s. W biegu na 200 m., po dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją, wystąpiła Weronika Kowal. Zajęła ona II miejsce z wynikiem 28,08 s. W tej samej konkurencji IV m. zajęła Romana Dopierała – 28,58 s. W biegu na 100 m. przez płotki Anna Andrzejewicz uplasowała się na II miejscu z wynikiem 17,45 s.

W zawodach wystąpili z powodzeniem – bijąc rekordy życiowe –  najmłodsi adepci lekkiej atletyki: Olga Kalina i Zuzia Urban oraz Damian Drozdowski, który w biegu na 400 m. uzyskał dobry czas 67,30 s. Dobrze także zaprezentowała się Hania Grzelak w biegu na 100 m. pierwszy raz w życiu „przełamując” 14 s. – jej wynik to 13,93 s.