7 kierowców pozbyło się ostatnio, za sprawą kaliskiej drogówki praw jazdy. Wszyscy z powodu rażącego przekroczenia prędkości. Zgodnie z przepisami takie zachowanie skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.
Mniejszy ruch na drogach miasta i powiatu związany z ograniczeniami przemieszczania się osób na terytorium kraju, nie eliminuje nieodpowiedzialnych zachowań niektórych kierowców. Pusta droga „zachęca” do wciśnięcia pedału gazu. Tylko w tym tygodniu policjanci drogówki zatrzymali prawa jazdy 7 kierowcom w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym.

Jednym z zatrzymanych był kierowca fiata, który został zatrzymany do kontroli wczoraj na ul. Wrocławskiej w Kaliszu. Pomiar prędkości wykazał, że na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, kierowca jechał z prędkością 118 km/h. Za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci nałożyli na kierującego mandat, punkty karne oraz zatrzymali jego prawo jazdy. 44-letni ostrowianin będzie mógł odzyskać dokument dopiero za trzy miesiące.