Jak co środę w kioskach GAZETA najbardziej OSTROWSKA, a w niej między można przeczytać:

Czy Ostrów stać na halę ?

Coraz głośniej ostatnio w Ostrowie o potrzebie wybudowania hali widowiskowo – sportowej. Pomysł popieraj nie tylko środowiska sportowe, ale również sporo znających się na rzeczy osób. Władze miasta studzą jednak ten zapał, nie wykluczając powstania hali w przyszłości. Niestety, w dość odległej przyszłości…

Pomysł wybudowania w Ostrowie Wielkopolskim hali sportowo-widowiskowej ma w naszym mieście wielu zwolenników. Jednym z nich jest radny Wojciech Matuszczak, który kilkakrotnie już mówił o takiej potrzebie podczas obrad sesji Rady Miejskiej. Do umiarkowanych zwolenników budowy hali widowiskowo sportowej w Ostrowie należy także były prezydent miasta, Radosław Torzyński. Zastępca prezydenta miasta Ziemowit Borowczak studzi jednak te plany i zamiary.

Radni pytają prezydenta

Na ostatniej przedwakacyjnej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego radni wszystkich reprezentowanych ugrupowań złożyli kilkadziesiąt interpelacji. Wybraliśmy kilkanaście najciekawszych interpelacji, w których radni pytali między innymi o nagrody w spółce OZC, zakupy miału dla spółki, wysokość czynszów w lokalach z zasobów MZGM, kulisy projektu inkubatora młodego przedsiębiorcy oraz codalej z prezesurą Ostrowskiego Parku Przemysłowego.

Więcej na drogi w osiedlach

Dzięki zaoszczędzonej w budżecie miejskim kwocie 2,2 mln zł, w ramach miejskiego programu drogowego, w niemal wszystkich ostrowskich osiedlach, zaplanowano dodatkowe inwestycje drogowe.

W tegorocznym budżecie wygospodarowana została nadwyżka w wysokości ponad 2 milionów złotych. – Zdecydowaliśmy, by nie przeznaczać tych środków na wydatki bieżące, choć jest ich bardzo wiele, ale skierować je na konkretne drogowe działania inwestycyjne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Boisko dla Zębcowa

Trwa modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim, na osiedlu Zębców. Powstanie tam m.in. bieżnia, skocznia w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz wykonany zostanie system nawadniania boiska trawiastego.

Przy placówce powstanie czterotorowa bieżnia z nawierzchnią poliuretanową o długości 80 m (60 m + wybiegi) – każdy z torów będzie miał szerokość 122 cm. Bieżnia będzie miała oznaczony start i metę dla dystansu 60 m oraz inne oznaczenia zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Niosą plecaki pełne intencji – reportaż

Jest ich mniej niż kiedyś, ale droga do pokonania taka sama. Trud i wyrzeczenia, jakie trzeba ponieść, są identyczne, a intencji życie dostarcza bez liku. Pielgrzymi idący do Częstochowy, jak co roku, na początku lipca zawitali do Ostrowa.

Zabytkowe auta opanowały Ostrów

Citroeny, mercedesy, peugeoty, fordy i wiele innych marek w wersjach sprzed lat można było oglądać w ubiegły weekend w Ostrowie. Okazją do tego był coroczny Rajd Pojazdów Zabytkowych. Zorganizowana przez Automobilklub Ostrowski impreza odbyła się już po raz trzynasty.

Każdą przeszkodę da się ominąć

Kilka miesięcy temu usłyszała, że ma stwardnienie rozsiane. Trudna wiadomość dla 22-letniej studentki. Nie załamała się jednak ani nie zamknęła w sobie. Wręcz przeciwnie, zainteresowała swoim losem setki osób. Z inicjatywy jej przyjaciół powstała społeczna akcja #DostałamSMsa, dzięki której zbierane są pieniądze dla osób dotkniętych tą chorobą.

KULTURA: Tatarak już za nami – FOTORELACJA

Formacje: Bokka, Rebeka, Baasch czy Kamp! dały podczas tegorocznego Tataraku dobre koncerty. publiczność przyciągnęła też znana Ania Dąbrowska z zespołem, czy donGURALesko, sporo osób bawiło się także w namiocie, zdominowanym muzyką klubową.

RELIGIA:  Powitanie proboszczów

W ostrowskich parafiach przywitano nowych proboszczów. Podczas Mszy św. odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do świątyni i budynków parafialnych.

Przygotował: Jarosław Wardawy – redaktor naczelny Gazety Ostrowskiej

GO15