Przysłowiowy worek na medale to za mało, żeby pomieścić wszystkie trofea zdobyte przez zespół „Gwiazda” pod kierownictwem Aliny Janikowskiej podczas międzynarodowego konkursu dla dzieci i młodzieży TOP ART FESTIVAL „Island of Talent” w Chorwacji. Ostrowianki zdobyły 20 wyróżnień we wszystkich kategoriach wiekowych i stylistycznych, w których występowały. Zdobyły też najważniejsze trofeum – serca międzynarodowego jury i publiczności, która na długo zapamięta ich występy w Chorwacji.

 G1

Trzy dni pełne zabawy

 

Już po raz 23. Odolanów bardzo hucznie świętował Dni Miasta. Zabawa była przednia, a frekwencja wysoka. Atrakcji nie brakowało od piątku do niedzieli.

G2

 

Policyjne święto w Ostrowie  

 

Bezpiecznej służby i wyższych pensji życzono wielkopolskim policjantom podczas wielkopolskiego święta policji w Ostrowie Wielkopolskim, połączonego z nadaniem sztandaru ostrowskiej Komendzie Powiatowej Policji.  Ostrowianie zobaczyli między innymi pokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej, wysłuchać policyjnej orkiestry dętej z Wrocławia oraz obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt będący na wyposażeniu polskiej policji.

G3

Medal Piotra i Pawła dla Romana Bąka

Wywodzący się z Ostrowa poeta Roman Bąk otrzymał od arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego tegoroczną Nagrodę za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej – Medal Piotra i Pawła. Podniosła uroczystość, jaka odbyła się w Sali Pompejańskiej rezydencji arcybiskupów poznańskich była okazją do przedstawienia sylwetki tego zasłużonego autora.

G4

WODNIKI od Wodniczaka na Piaskach 

 

Krzysztof Wodniczak  – dziennikarz muzyczny i niestrudzony animator kultury o ostrowskich korzeniach, po raz kolejny wręczy swoje indywidualne nagrody – WODNIKI. Tym razem trafia one do rąk laureatów podczas festiwalu Reggae na Piaskach.

G5

Pół wieku po maturze 

 

Absolwenci Technikum Kolejowego w Ostrowie Wielkopolskim klasa R5a z 1965 roku po raz kolejny spotkali się w swoim koleżeńskim gronie, a także ze swoimi nauczycielami. Nie było końca wspomnieniom i anegdotom ze szkolnych lat.

G6

Nowa miotła w targowiskach 

Ewa Psztyr jednogłośnie wybrana nowym prezesem w spółce Targowiska Miejskie. Wyboru, w drodze konkursu, dokonała nowa Rada Nadzorcza spółki.

 

Aglomeracja  – na dobry początek 

O efektach i wnioskach wypływających z realizacji projektu pt. „Działając razem osiągniemy więcej – współpraca Jednostek Samorządu Terytorialnego dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” mówiono w Gutowie, podczas konferencji podsumowującej działania obu samorządów. Zaproszeni prelegenci mówili też dużo o szansach i zagrożeniach przyszłe współpracy obu miast i całej Aglomeracji.

 

G7

przygotował: Jarosław Wardawy – redaktor naczelny Gazety Ostrowskiej