Ostrowianin Janusz Jurek wraz z Elizavetą Porodiną są autorami grafiki na  ekran startowy do Adobe Photoshop CC 2018.  Ostrowianin współpracował z mieszkającą w Niemczech E.Porodiną. To właśnie jej zdjęcie zostało zmodyfikowane.

– To naprawdę duże wyróżnienie, ponieważ ekran początkowy Photoshopa codziennie oglądają na świecie dziesiątki, a może nawet setki tysięcy grafików, ilustratorów, fotografów i retuszerów. Bycie dostrzeżonym przez samo Adobe to naprawdę rzecz wielka. Każdy artysta chciałby mieć taki wpis w swoim CV – mówi J.Jurek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To kolejna współpraca Jurka z Adobe. W 2016 r. firma Adobe spośród kilku milionów grafik także wybrała pracę grafika Janusza Jurka. To jego praca pt: „Bird’ Code” przez  rok była znakiem rozpoznawczym programu.

– Firma Adobe co roku spośród milionów grafik umieszczanych na portalu Behance wybiera kilka, ich zdaniem najlepszych, aby promować nimi swoje produkty. Bardzo się cieszę, że zwrócono uwagę na moje prace i ostatecznie mnie wybrano do promocji produktów Adobe –mówi Janusz Jurek, ostrowski grafik, który prowadzi NEO Studio Grafiki Użytkowej.

Program Adobe InDesign jest najpopularniejszym na świecie programem służącym do projektowania książek i czasopism. Używany jest przez miliony projektantów na całym świecie.

–  W branży graficznej jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień – dodaje Janusz Jurek.

Janusz Jurek jest pierwszym docenionym w ten sposób Polakiem i pierwszym ostrowianinem, którego praca jest eksponowana na tak globalną skalę. W 2015 roku  Jurek zdobył inną ważną w świecie grafików nagrodę – to I miejsce w kategorii grafika 3D na Judgment Day Awards2015 podczas Independent Festival of Creative Communication w Chorwacji.

Janusz Jurek jest absolwentem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 1996 roku zajmuje się komercyjnie projektowaniem graficznym, fotografią, animacjami, grafiką 3D i innymi formami twórczości wizualnej.

2017-10-20 ok24.tv