+48 690 376 066

Redakcja OK24

Społeczeństwo

Przegląd od nowa

Diagnosta będzie musiał wykonać cztery zdjęcia całej bryły pojazdu (z przodu, z tyłu i z dwóch przekątnych) oraz jedno w środku – na fotografii widoczne muszą być zegary oraz przebieg samochodu. Zdjęcia mają być przechowywane przez pięć lat.

Rolnicy na drogach regionu

Były banery, rozsypywanie obornika pod domami posłów, którzy „zdradzili” polską wieś, teraz rolnicy wracają na drogi. Gdzie można się ich spodziewać w Wielkopolsce?

Bądź jak Zrównoważony Dżony, wybierz rower

Drobnymi zmianami można wpłynąć na jakość powietrza w mieście – uczyć tego będzie Zrównoważony Dżony. Spot, którego jest bohaterem, i webinary są częścią kampanii „Przesiądź się”, która ma zachęcić mieszkańców do wyboru bardziej ekologicznych środków transportu. Kampania rozpoczyna się dziś. Dla wielu mieszkańców polskich miast korzystanie z roweru w codziennej komunikacji to oczywistość. W mieście, na trasach do 5-7 km, rower jest najszybszym środkiem transportu. Rowerzystów widać w mieście głównie

Wielki brat autostradowy

Rząd chce wprowadzić satelitarny system poboru opłat za autostrady. Według Instytutu Staszica taki system nie jest wykorzystywany nigdzie na świecie. – Wprowadzenie go dałoby państwu i innym podmiotom wprost nieograniczone możliwości inwigilacji każdego kierowcy korzystającego z płatnej autostrady – alarmuje stanowisko Instytutu.

Przerwa bankowa

Przerwę techniczną lub serwisową od 11 do 13 września będą miały PKO BP, Inteligo, mBank, ING Bank Ślaski, Idea Bank, BNP Paribas, Bank Pocztowy, Envelo, oraz Bank BPS.

Ostrożnie na grzyby

Kto wbrew żądaniu osoby uprawnionej nie opuszcza lasu, pola, ogrodu, pastwiska, łąki lub grobli, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany. – dotyczy też grzybiarzy