+48 690 376 066

Redakcja OK24

Społeczeństwo

Dyrekcjo posprzątaj!

Ktoś, do dziś nie wiadomo kto porzucił naczepę pełną toksycznych odpadów na parkingu w Szczurach przy krajowej 11. Właściciel terenu, a jest to nie byle kto bo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna to posprzątać. Zrobi to, jednak konieczna była do tego decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu.

Za co zapłacimy bonem?

Bon turystyczny można aktywować już od soboty. To ważna wiadomość dla osób wybierających się na wakacje z dziećmi. 500 zł będzie można wydać tylko na ściśle określone cele. Na jakie? Dodatek w wysokości 500 zł otrzymają rodzice na każde dziecko. W przypadku dzieci niepełnosprawnych kwota ta jest dwukrotnie wyższa. Ze środków można skorzystać do 31 marca 2022 roku. Osoby, które zamierzają płacić bonem turystycznym muszą pamiętać, że tylko część wydatków

Ostrowski poseł na tropie pakietów Sasina

Posłowie Dariusz Joński i Jarosław Urbaniak po raz kolejny próbowali wejść do magazynów Poczty Polskiej w Łodzi, gdzie przechowywane są pakiety wyborcze wykonane na zlecenie Jacka Sasina. Ponownie ich nie wpuszczono. Teraz zawiadomienie do prokuratury.

Tik tok zakazany? Minister dementuje

Gdzieniegdzie pojawiły się informacje o tym, że rząd zamierza wprowadzić przepisy, które mogą umożliwić zablokowanie TikToka w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji bardzo szybko zdementowało te pogłoski, określając je jako „typowy fake news”.

Cukierek albo psikus i dwa tygodnie pod kluczem

Sejm pochyli się nad propozycją ustawy o wspieraniu tradycji narodowych, wprowadzającej drakońskie kary za obchodzenie Halloween. Wypowiedzenie do domofonu słów „cukierek albo psikus” będzie mogło się dla nas skończyć półmiesięcznym aresztem.

Kampania na finiszu

Kampania na finiszu. W czwartek pod ratuszem swe poparcie dla obywatelskiego kandydata Rafała Trzaskowskiego demonstrowali radni, posłowie i senatorowie. Wszystko pod hasłem Ostrów za Trzaskowskim.

Kto i czym zatruł Barycz?

Burmistrz Milicza Piotr Lech ma już wyniki z laboratorium. Zanieczyszczenia to paciorki kałowe i bakterie E. coli, która występuje we florze bakteryjnej jelita grubego u ludzi i zwierząt.