+48 690 376 066

Redakcja OK24

Powiat i Region

Uciekł z kwarantanny

31-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego był objęty kwarantanną od połowy marca. Wcześniej tego samego dnia byli u niego policjanci na kontroli. Pan nie skarżył się na żadne dolegliwości, niczego nie potrzebował.

Drogowa katastrofa pod Odolanowem

POWAŻNY WYPADEK NA TRASIE ODOLANÓW-ŚWIECA NA DW444 (skrzyżowanie Huta/Odolanów/Świeca). Na miejscu 4 zastępy Straży Pożarnej, 3 Radiowozy Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu zdarzenia jest już śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga jest całkowicie zablokowana, Policja zaczyna wyznaczać objazdy dla ciężarówek.

Koronawirus? Chyba nie…

W chwili obecnej, ze względu na minimalne ryzyko wystąpienia zakażenia wirusem dalsza obserwacja, leczenie i diagnostyka pacjentki, odbywać będzie się na jednym z oddziałów naszego szpitala – czytamy w komunikacie SPZOZ z Krotoszyna.

Wypadek w Radłowie

W Radłowie wypadek ciężarówki i busa. kierowca busa chciał skręcić w lewo i zajechał drogę kierowcy ciężarówki. Ten, chcąc uniknąć wypadku, odbił w przeciwnym kierunku i wylądował w polu.

Kolej Dużych Prędkości – czyli nic się nie stało… na razie

Pomysł tzw. Kolei Dużych Prędkości, czyli polskiego TGV po raz pierwszy rzucił 15 lat temu Jerzy Hausner, ówczesny wicepremier w lewicowym rządzie Marka Belki. Wytyczono nawet pierwszą trasę, która z Warszawy przez Łódź na wysokości Kalisz odbijała na Poznań i Wrocław. Od kształtu linii nazwano ją „Ygrekiem”. Głośno wtedy było o przebiegu tej linii i stacji w okolicach Nowych Skalmierzyc.

Żłobek w Gorzycach Wielkich

77 dzieci, w wieku od 1 roku do 3 lat trafi do żłobka w Gorzycach Wielkich. Żłobek powstanie tuż obok istniejącego przedszkola. . Budowę rozpoczynamy już wiosną. Planowane zakończenie to grudzień tego roku. Przed nami zatem ogromne wyzwanie inwestycyjne. W połowie lutego będzie już gotowy program funkcjonalno – użytkowy, dzięki któremu będzie możliwe ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie żłobka – pisze wójt Piotr Kuroszczyk. Planowany koniec budowy to grudzień