+48 690 376 066

Redakcja OK24

Powiat i Region

Technogranty po raz czwarty

Projekty badawcze konstrukcje bądź modernizacje układów i urządzeń, unikalne pomoce i stanowiska dydaktyczne i wiele innych mogą liczyć na technogranty. Konkurs już czwarty raz organizuje powiat ostrowski.

Dziś i jutro, a do Poznania niedaleko

Street Food Spot to wydarzenie adresowane do wszystkich fanów ulicznego jedzenia. Dzięki 25 food truckom, które przez dwa dni zajmować będą pawilonu 3A na poznańskich Targach. Goście będą mogli skosztować kulinariów wywodzących się z najodleglejszych zakątków świata: Azji, Ameryki oraz Europy.

Świątecznie w Wysocku Wielkim

Wyjątkową oprawę miały niedzielne obchody Święta Niepodległości w Wysocku Wielkim. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawił i kazanie wygłosił ks. kan. Jerzy Kaniewski, proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
Po mszy złożono znicze i wiązanki kwiatów na grobie Bogdana Szembeka, powstańca wielkopolskiego, polskiego działacza społecznego i narodowościowego.

Wycieczka z marysią

Nie udała się mieszkańcom Krotoszyna wycieczka do Milicza. Tester narkotykowy wykazał w organizmie kierowcy renault marihuanę. Miał ją zresztą przy sobie, jak również inną, nieznaną substancję. W piątkową noc na Krotoszyńskiej w Miliczu policjanci zatrzymali osobową renówkę. Samochodem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Wraz z nim jechało jeszcze trzech pasażerów. Kierowca był trzeźwy i posiadał wymagane dokumenty, ale w trakcie kontroli drogowej wyraźnie był zdenerwowany i czymś zaniepokojony. Policjancie skorzystali

Elewacja frontowa dworca w Nowych Skalmierzycach gotowa

Zakończyły się trwające od połowy roku prace konserwatorskie przy elewacji, stolarce drzwiowej oraz okiennej części frontowej zabytkowego dworca kolejowego w Nowych Skalmierzycach. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 882.134,51 zł, z czego 210.000,00 zł to pozyskana przez samorząd dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Departamentu Ochrony Zabytków w ramach „Programu Ochrony Zabytków 2019”.

Nie wolno pić, ale myć się można

Uwaga mieszkańcy Antonina, Ludwikowa i Osiedla Kociemba. Woda w waszych kranach nadaje się do picia, tylko po przegotowaniu. Ostrowski Sanepid informuje, że woda w wodociągu w Ludwikowie nie spełnia wymagań bakteriologicznych. Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu a dzieci do lat 3 powinny pić tylko tę butelkowaną. Trwają działania mające na celu ustalenie przyczyn pogorszenia się jakości wody. Komunikat obowiązuje do czasu wydania następnego.

Szkoła za szkołą w gminie Ostrów

Szkoła w Wysocku Wielkim to kolejna placówka, która zostanie rozbudowana. Umowę w tej sprawie już podpisano. Pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku i potrwają do końca lipca 2020 roku. Inwestycja kosztować będzie ponad 1 mln 600 tys. złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

Rogale na legalu

Rogale świętomarcińskie są certyfikowane od 2003 roku przez Cech Piekarzy i Cukierników w Poznaniu, a od 2008 roku nazwa „rogal świętomarciński” jest chroniona dzięki Unii Europejskiej.

Śmierć na trasie

Dziś w nocy na trasie Boników-Świeca młody mężczyzna kierujący samochodem osobowym uderzył na prostej drodze w przydrożne drzewo i zginął. Ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany, na miejscu Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia. (fot:ostrów na sygnale)

Pobiegane! I to jak!

Niedawno oddany stadion lekkoatletyczny przy SP Lewków był areną corocznych Gminnych Biegów Lekkoatletycznych.
Wydarzenie zorganizowały wspólnie: Gminne Zrzeszenie LZS oraz Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim. Wzięła w nim udział 300 uczniów z 10 szkół. Rekord!

Dachowanie w Sieroszewicach

W poniedziałkowy wieczór dachował samochód koło remizy w Sieroszewicach. Na miejsce były 3 zastępy Straży Pożarnej, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy po dojeździe na miejsce zabezpieczyli teren prowadzonych działań, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Kierowali też ruchem. Poszkodowany trafił do ostrowskiego szpitala. Według wstępnych informacji kierującemu, który dachował zajechał drogę inny pojazd, a ten chcąc uniknąć zdarzenia odbił zbyt ostro w bok doprowadzając do zdarzenia drogowego. (info i zdjęcie Ostrów

Kto wie, kto wie

Kto wie czy to nie w w naszym regionie rozstrzygnęły się wybory do Senatu RP. O ile w Poznaniu i okolicach więcej niż pewne było zwycięstwo kandydatów Koalicji Obywatelskiej, o tyle okręgi kaliski i ostrowski miały opinię swingujących, chwiejnych. W nich to wynik miał się wahać między jedną a drugą opcją. Tymczasem senacki kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał tylko w Koninie. Była to Margerata Budner. W naszym regionie, zarówno w

Kolejorz z Ostrowa do Poznania?!

Jedną z nowości Kolei Wielkopolskich w Rozkładzie Jazdy 2019/20 będzie pociąg „przyspieszony” relacji Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski – Poznań Główny. W związku z tym KW ogłosiły konkurs na nazwę tego pociągu. Będzie dwuetapowy: etap I do 18 października w komentarzach pod tym postem możecie zgłaszać swoje propozycje. Z wszystkich Waszych propozycji, komisja konkursowa wyłoni 4 nazwy, które wezmą udział w etapie II. Etap II 19 października zostanie stworzona ankieta,

Pięknieją szlaki rowerowe

Od kilku lat oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim odnawia szlaki turystyczne w Południowej Wielkopolsce. W tym roku prace znakarskie na szlakach rowerowych prowadzono na terenie gmin Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Sieroszewice, Mikstat i Sośnie. Środki na prace ostrowski oddział PTTK uzyskał z Samorządu Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach zadania pod nazwą: Poprawa stanu bezpłatnej, ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej oraz rozwój sieci szlaków turystycznych na terenie województwa wielkopolskiego.