+48 690 376 066

Redakcja OK24

Nowe Skalmierzyce

Podziwiali bajkowy ogród w Gałązkach Wielkich

Plenerowe spotkanie miłośników ogrodów odbyło się Gałązkach Wielkich. Jego inicjatorami byli kojarzeni z programem telewizyjnym „Maja w Ogrodzie” Grażyna i Maciej Beierowie oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak. Ideą przewodnią spotkania w naszym ogrodzie była chęć podzielenia się z innymi sympatykami zieleni zdobytymi doświadczeniami w ich tworzeniu i pielęgnacji. Hasło „ogród” jest dla nas bardzo pojemne – może być nim i park, i balkon, i zwykły

„Radosne nutki”

Myślą przewodnią XVIII Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Radosne nutki”, którego osiemnasta edycja odbyła się 25 kwietnia br. w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach, jest sentencja Arystotelesa: muzyka otwiera serca i łagodzi obyczaje. Hasło towarzyszy imprezie od samego początku, czyli od 2001 roku.

Cross w Śliwnikach

Pierwszy Cross Śliwnicki zorganizowany przez Stowarzyszenie Eudajmonia odbył się w lesie i terenie rekreacyjnym na tzw. Zawadach. W wyścigu wzięło udział 73 uczestników z podziałem na bieg główny 10 km oraz bieg towarzyszący 5 km. W pierwszej kategorii zwyciężył Piotr Frencel z czasem 39:53, drugie miejsce zajął Ryszard Płochocki (40:12), a trzecią lokatę objął Tomasz Krzywik (41:12). Wśród kobiet wyniki kształtowały się następująco – Emilia Kasprzak (47:43), Katarzyna Walotka (47:52)