+48 690 376 066

Redakcja OK24

Miasto

Ostrów zamyka Urząd

Od 17.03.2020 r. (wtorek) do 25.03.2020 r. (środa) Urząd Miejski będzie zamknięty. Jedyne wyjątki to rejestracja urodzeń i zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego (wejście boczne do urzędu od strony al. Powstańców Wielkopolskich).

Budżet z wielkim kredytem – prawie 100 milionów miejskiego długu

Radni koalicyjni wzywali do porozumienia ponad podziałami. Szef Przyjaznego Miasta radny Śliwiński najpierw wezwał do porozumienia, potem zaś składał wnioski o zakończenie dyskusji i dyrygował maszynką odrzucającą seryjnie pozakoalicyjne propozycje. Ostrów ma budżet i 20 milionów kredytu.

Najnowocześniejsza w kraju

Bez tego miejsca nie jest możliwy rozwój oddziałów szpitala, ani przeprowadzanie żadnych zabiegów i operacji. Tym ważniejsze, że w ostrowskim szpitalu powstaje centralna sterylizatornia. Jak przekonują przedstawiciele wykonawcy, to będzie obiekt należący do czołówki tego typu obiektów w Polsce. Nowa centralna sterylizatornia powstaje na parterze nowo wybudowanego skrzydła szpitala. Zamiast dotychczasowej ciasnoty pracownicy będą mieli do dyspozycji kilkaset metrów kwadratowych powierzchni wyposażonych w nowoczesne urządzenia. – ‘’Już na etapie projektowania

K1 są postępy!

– Nadszedł kluczowy moment realizacji inwestycji – mówi kierownik budowy Miłosz Tomicki, który od razu dodaje: – Trwają prace związane z montażem stalowej konstrukcji z kratownic stalowych tworzących tzw. most, który przejmie obciążenie całego dachu – donosi oficjalny profil BM SLAMSTAL. Ciekawe, która Hala będzie pierwsza?

Koniec chińskiego mirażu?

Ostrów miał stać się ważnym punktem na nowym jedwabnym szlaku, były wizyty w Chinach i specjalne konferencje. Całość za chwilę stanie w polu, bo polskie szlaki kolejowe nie nadążają. Czytamy w Rzeczpospolitej.

Tablice z ostrowskim śladem

Tablice z sierpniowymi postulatami mają trafić do Narodowego Muzeum Morskiego kontrolowanego przez władze rządowe. Twórcy tablic są oburzeni. Tablice ze strajku w 1980 r. to najcenniejszy symbol tamtego okresu i światowego ruchu związkowego. Do dziś nie zachował się tekst porozumień gdańskich ani słynny wielki długopis, którym Lech Wałęsa porozumienia podpisywał. W grudniu 1981 r. tablice znajdowały się na czasowej wystawie w Muzeum Morskim i zostały ukryte przez jego pracowników. Służba

Skąd drożyzna w Ostrowie – kolejne pokłosie środowej Rady

W poprzedniej kadencji radny Andrzej Kornaszewski złożył projekt uchwały. Dzięki nie Rada zwolniła rodziców z opłat za pobyt w miejskich przedszkolach. W środę z kolei, radni większości na wniosek prezydent Beaty Klimek zdecydowali o podwyżce opłaty za pobyt w żłobku aż o 63%, jednocześnie decydując się na dalsze podwyżki opłaty, związane ze wzrostem płacy minimalnej. W poprzedniej kadencji radny Andrzej Kornaszewski złożył projekt uchwały, którym zwolniliśmy rodziców👨‍👩‍👧‍👦 z opłat za…

Jak ważne są drzewa

Ile znaczą dla nas drzewa, nawet te pogardzane samosiejki. Co im zawdzięczamy i co możemy zawdzięczać. Pełne pasji wystąpienie Pawła Dolaty, prawnika, przyrodnika, ekologa, pasjonata… (fragment relacji TV Proart) Treść wniosku przedstawiciela WTPK do Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Rady Miejskiej o rzeczywistą ochronę… Opublikowany przez Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze Piątek, 29 listopada 2019

Pod ostrowskim sądem

Jakie jest znaczenie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa, jak ten wyrok może przełożyć się na polską rzeczywistość, co dalej z reformą wymiaru sprawiedliwości. Jak wygrać wybory prezydenckie? Te pytania zadawali „ostrowscy spacerowicze” w czwartkowy wieczór przed sądem.

Poidełka na sucho

Jeśli ktoś jeszcze pamięta… Mamy w Ostrowie poidełka. Teoretycznie można się z  nich napić wody. Teoretycznie

Unijna szneka z glancem!?

Pamiętacie Menu Wolności Kasi Bosackiej. Ostrowianie zajadali się wtedy sznekami z glancem z piekarni Wieczorek. Teraz szneka ma szansę na unijną pieczęć – taką jak świętomarciński rogal.

Opłata za żłobek – jazda w górę

10% najniższego dopuszczalnego wynagrodzenia za pracę – tyle ma wynieść opłata za żłobek w Ostrowie Wielkopolskim. Oznacza to podwyżkę opłaty za pobyt dziecka w żłobku o 63%.

Uwaga spółdzielco

W skrzynkach pocztowych pojawiły się fałszywe druki opłat czynszowych. Wszystko na nich się zgadza z wyjątkiem numeru konta.

Kolejne drzewa pod topór

Tym razem pod topór poszły drzewa przy blokach OTBS. O sprawie doniósł profil FB Ostrowskie Absurdy. Podobny los spotkał drzewa nad strugą przy Piaskach.

Ostrovią w kilkadziesiąt minut do Poznania

Wyjazd o 6.25 – w Poznaniu tuż po wpół do ósmej. Równie szybko powrót. Pociąg Ostrovia, bez samochodowych korków i nerwów dowiezie do Poznania mieszkańców Ostrowa i okolic. Do „domu” Ostrovia wróci o wpół do siódmej – wyjazd z Poznania o 17.20. Nazwę wybrano w głosowaniu. Ostrovia wyprzedziła Komedę, Rowińskiego i Ołobok. Pierwszy kurs 15 grudnia.