+48 690 376 066

Redakcja OK24

epidemia koronawirusa

Spokojniej na południu

W Wielkopolsce najwięcej nowych zakażeń odnotowano w powiatach: poznańskim (15), kaliskim (10), kolskim (6), ostrowskim (5) i tureckim (4). W innych powiatach odnotowano pojedyncze nowe zakażenia koronawirusem.

Znów blisko rekordu

Blisko 100 zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 98 osób w regionie, głównie z powiatu ostrzeszowskiego. Tam będą badania drive thru.

Czy to druga fala, czy pierwsza wciąż się wznosi?

– Najwięcej zakażonych pochodzi z województwa śląskiego (183 osoby) i małopolskiego (102). W Wielkopolsce diagności potwierdzili 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Aż sześciu pacjentów przebywa w szpitalach w Poznaniu i we Wrocławiu. Mają od 28 do 68 lat. Wśród zakażonych jest też dziecko – przechodzi kwarantannę w domu.

Koszmarny weekend, lepszy poniedziałek

337 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 12 w Wielkopolsce. To najmniej nowych zakażeń od kilku dni. Przypomnijmy, że weekend odnotowano blisko 1000 nowych przypadków. Z czego 58 w Wielkopolsce. Sobota była najgorszym pod tym względem dniem od czerwca i prawie najgorszym od początku pandemii. Ostrowski, ostrzeszowski, kaliski i kępiński to powiaty z południa Wielkopolski, w których dziś odnotowano po jednym zakażeniu. W sobotę okazało się, że wolni od zakażenia