Po raz kolejny oszuści, podający się za pracowników instytucji zapukali do drzwi mieszkańców naszego miasta. W
jednym z mieszkań fałszywi pracownicy wodociągów skradli seniorce wartościową biżuterię.

Biżuterię wartą kilka tysięcy złotych straciła 73 letnia ostrowianka po wizycie fałszywych pracowników wodociągów.
Policja znów ostrzega przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. W środę tacy złodzieje oszukali 73-letnią ostrowiankę podając się za pracowników wodociągów. Oszuści poinformowali kobietę, że pękła główna rura z wodą i muszą u niej w mieszkaniu sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Kobieta wpuściła mężczyzn do mieszkania. Tłumaczyła policjantom, że oszuści kazali jej iść do łazienki i puścić wodę.

Po pewnym czasie, mężczyźni stwierdzili, że wszystko jest w porządku i wyszli z mieszkania pokrzywdzonej. Gdy 73-latka została sama, zorientowała się, że z jej mieszkania zniknęła biżuteria warta kilka tysięcy złotych.

Policjanci ustalili też, że oszuści chcieli wejść do innego mieszkania. W tym przypadku kobieta ich nie wpuściła.

Policja apeluje o zachowanie czujności podczas wpuszczania obcych do mieszkania.

Nie wpuszczaj do domu nieznanych osób oraz takich, które oferują do sprzedaży towary po atrakcyjnych cenach, podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji lub proponują zawarcie korzystnych umów. Pamiętaj, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby uśpić czujność domownika i wzbudzić jego zaufanie.

Jeżeli ktoś podaje się za pracownika instytucji żądajmy od niego okazania legitymacji. Zanotujmy jego dane. W razie wątpliwości zadzwońmy do instytucji, którą reprezentuje i sprawdźmy, czy rzeczywiście wysyłała ona swoich pracowników do naszego domu. Nie pozostawiajmy obcych osób samych w pomieszczeniach naszego mieszkania. Jedną z metod, która być może odstraszy oszustów, będzie poproszenie sąsiada o jego obecność podczas wizyty nieznajomych. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z nieuczciwą osobą, pilnie zadzwońmy na Policję na numer alarmowy 112.