Wszystko wskazuje na to, że Maciej Klósak kończy karierę jako doradca prezydent Ostrowa Beaty Klimek. Według informacji pozyskanych przez Radio Centrum jest już w okresie wypowiedzenia. Nie był obecny również na wtorkowej sesji rady miejskiej. Przebywa za granicą.

Zatrudnienie Macieja Klósaka na stanowisko doradcy było tylko spłatą wyborczych długów – tak od początku twierdziła opozycja. Przez dwa lata usiłowano się dowiedzieć czym właściwie Klósak się zajmuje, bo poza przygotowanym zakresem obowiązków nie było widać efektów jego pracy.

mkm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Konferencja prasowa podczas kampanii samorządowej 2014r.

Radny Jakub Paduch stoczył batalię sądową, aby ujawniono zarobki doradcy. Zarobków – mimo wyroku WSA – nie ujawniono, Klósak przegrał także sprawę o zniesławienie z Karoliną Pilarczyk-Dworaczyńską. Władze miasta sprawy komentować nie chcą:

– Zechce pani skomentować potwierdzić lub zaprzeczyć informacji o wypowiedzeniu dla Macieja Klósaka?

– Beata Klimek: Nie potwierdzam.

Natomiast w odpowiedzi dla radnych podczas sesji prezydent B.Klimek powiedziała – Jeżeli jest inny sposób to zapraszam do urzędu, możemy ten temat przedyskutować. Natomiast jeśli chodzi o sprawy pracownicze, to nie będę tego komentowała na sesji, panie przewodniczący.

2016-08-31 ok24.tv za rc.fm