Po blisko sześciu latach rządów ekipa Beaty Klimek oddała pierwszą drogę wybudowaną przez siebie od początku do końca.
Dziś oddajemy do użytku pierwszy etap ramy północnej Ostrowa Wielkopolskiego. To, co chcieliśmy osiągnąć dzięki tej inwestycji, to, po pierwsze, zwiększenie bezpieczeństwa kierowców. Ze względu na fakt, że w pobliżu znajduje się galeria handlowa, cmentarz, szpital, a także ośrodek Piaski Szczygliczka w tym rejonie codziennie przemieszczają się tysiące samochodów. Dzięki tej inwestycji odciążymy lokalną sieć drogową i zwiększymy komfort mieszkańców podczas dojazdów do pracy, do szkół, przedszkoli, do instytucji i obiektów handlowych – przekonywała podczas otwarcia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
576 metrów nowej drogi od ulicy Kaliskiej do ulicy Grunwaldzkiej to właśnie pierwszy etap ramy północnej Ostrowa Wielkopolskiego. Szerokość drogi to 8 metrów. W ramach inwestycji na całej długości ulicy wybudowano ścieżkę rowerową z betonu asfaltowego, a także ciąg pieszo – rowerowy z kostki brukowej.
Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo drogowe Drogbud Szablewski z Nowych Skalmierzyc oraz Firma Handlowo – Usługowa Wiktor z Latowic. Okres gwarancji na wykonane roboty drogowe to 7 lat. Prace prowadzone były od lipca 2019 roku do maja 2020 roku.
Komentarz ZOstrowa