18 kwietnia trzecia Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2020. Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali 4 biegi na różnych dystansach: 5, 10, 15 i 21 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się od jubileuszowych XXX Biegów Ulicznych „Wiosna Cekowska”. Organizatorami cyklu imprez są: Powiat Kaliski, Gmina Ceków-Kolonia, Gmina Stawiszyn, Gmina Opatówek, Gmina Koźminek, Pałac Tłokinia i Klub Biegacza Baster Team.
Już teraz można zapisać się na pierwszy z biegów, który odbędzie się W Cekowie-Kolonii na dystansie 5 kilometrów. To Jubileuszowa 30. edycja, która będzie miała wyjątkowy wymiar. Tuż po zakończeniu zmagań odbędzie się bowiem Piknik Biegowy, podczas którego zaprezentowane zostanie wydawnictwo dotyczące historii biegów „Wiosna Cekowska”.
Zapisy: TUTAJ
W cykl tegorocznego Grand Prix Ziemi Kaliskiej wchodzą jeszcze trzy biegi: III Bieg Stawiszyn 5-10-15km (31 maja, 15 kilometrów), II Bieg Chrystowskich (28 czerwca, 10 kilometrów) oraz V Cross Półmaraton Murowaniec (5 września, 21 kilometrów).
Po każdym z biegów uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, które tradycyjnie już na koniec stworzą wspólną całość. Wkrótce zaprezentujemy ostateczną koncepcję medalu, ale już dziś zapowiadamy, że warto będzie swoją kolekcję uzupełnić o cztery krążki z Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2020.
Każdej rywalizacji dorosłych będą bowiem towarzyszyć biegi dziecięce, które gwarantują świetną zabawę.