Forbes opublikował listę polskich bogaczy. Najbogatszy jest Michał Sołowow z majątkiem szacowanym na 15,6 mld złotych. Na drugim miejscu znalazł się Zygmunt Solorz (12 mld zł), a na trzecim Jerzy Starak z 9,6 mld złotych. Tuż za podium uplasował się Tomasz Biernacki. To Wielkopolanin, właściciel sieci Dino.
Zgromadził majątek wyceniany na ponad 8 miliardów złotych. Co ciekawe, to najszybciej bogacący się miliarder w naszym kraju. W rok jego majątek wzrósł o blisko 60% w stosunku do wyniku z początku 2019 roku. Jak zauważa magazyn, Biernacki nie tylko najszybciej się bogaci, ale też pozostaje… najbardziej anonimowym polskim miliarderem. Unika mediów, mieszka w niewielkim Krotoszynie. – Do dyspozycji ma między innymi helikopter Bell 429, który w podstawowej wersji kosztuje 8 mln dolarów – podaje Forbes.

Biernacki wyprzedził na liście rodzeństwo Kulczyków – Dominikę i Sebastiana. Dominika znalazła się na piątym miejscu z majątkiem 6,9 mld złotych, a Sebastian Kulczyk z wynikiem 6,45 mld złotych zajmuje szóstą pozycję. Paweł Marchewka, założyciel firmy Techland z Ostrowa Wielkopolskiego, zamyka pierwszą dziesiątkę zestawienia z wynikiem 3 mld złotych.

Z rankingu Forbesa wynika, że 100 najbogatszych Polaków dysponuje majątkiem w wysokości 176 miliardów złotych. To majątek o ponad 15% większy niż przed rokiem, i kwota ta stanowi prawie 10% rocznego PKB Polski.